O mnie

Stworzyłam przestrzeń dla rozwoju, dla ludzi (niezależnie od ich miejsca pracy), którzy potrzebują doskonalić się w swoim rozwoju, relacjach, byciu człowiekiem.

To są Ci, którzy chcą dobrze zarządzać innymi, ale również osoby, które potrzebują dobrych relacji w domu, albo po prostu potrzebują lepiej funkcjonować jako człowiek.

Daję Państwu możliwość skorzystania z unikatowej, spektakularnej metody pracy, która pozwala zobaczyć, co jest takiego w Was, lub czego jeszcze nie wykorzystujecie, a co stanowi o Waszej wartości – jako Człowieka.
Metoda HAE pozwala, bez wsiadania na konia, zobaczyć swój emocjonalny potencjał, jaki każdy z nas powinien rozwinąć, szczególnie pracując z ludźmi. Mówię o inteligencji emocjonalnej, która potrzebna jest po to aby być mentorem dla innych, być osobowością, być liderem. Metoda HAE jest o tyle piękna, że przez kontakt z koniem, my doświadczamy spektrum emocji, jaką daje nam głęboka relacja z drugą żywą istotą.

Koń bardzo rezonuje, to co każdy z nas pokazuje, w jego obecności. Mamy tę informację od konia, która wynika z jego zachowania. Zajmując się wiele lat psychologią treningu koni, potrafię przełożyć zachowanie konia w stosunku do człowieka, na jego rzeczywiste potrzeby rozwojowe, czyli pokazuje jaki konkretny punkt w zachowaniu człowieka, w jego relacjach z innymi należy uruchomić, udoskonalić, tak żeby dana osoba poczuła efekt, poczuła jak zmienia nastawienie w stosunku do innych ludzi.

Moim marzeniem jest, aby ta metoda, była powszechnie znana i dostępna, żeby ludzie wiedzieli, że mogą sobie pomóc – niekoniecznie korzystając z twardych narzędzi diagnostycznych, typowo korporacyjnych.

Bo jest sposób na to by być doskonalszym w tym, co się robi, doświadczając czegoś, co jest bardzo pierwotne – PRACA Z ŻYWĄ ISTOTĄ, KTÓRA JEST PO DRUGIEJ STRONIE.

 

Ksenia Samsel
Ambasador Rozwoju

.